O nas

Bohaterowie bajek z ostatnich dekad, wyjątkowe ręcznie zdobione domki dla lalek, kultowe komputery takie jak: Atari, Commodore czy gry Mario Bros. Odszukajcie je w nowo powstałym Muzeum Zabawek, Komputerów i Gier Komputerowych „Retro Maniak” znajdującym się na zakopiańskich Krupówkach. To niezwykłe miejsce zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Pośród setek eksponatów znajdą coś dla siebie fani polskich bajek: Bolka i Lolka, Pszczółki Mai czy Baltazara Gąbki oraz maniacy gier komputerowych. Na ekspozycji można podziwiać także kolekcję ponad 60 lalek z całego świata w strojach ludowych i regionalnych. Od dalej Japonii, poprzez Azję, Afrykę, Amerykę Płd., aż do krajów Europy.

W Muzeum „Retro Maniak” nie zabraknie również gratki dla fanów oldschoolowych komputerów i gier komputerowych. Ponadto odwiedzający mogą spróbować swoich sił grając w największego na świecie Pacmana!

To także znakomita podróż w czasie dla rodziców odwiedzających muzeum ze swoimi pociechami.

Muzeum Retro Maniak znajduje się przy ul. Krupówki 4A w Zakopanem. Muzeum znajduje się w galerii handlowej
na I piętrze obok sklepu Sinsay, naprzeciw kościoła na Krupówkach. Czynne jest codziennie w godzinach od 10 do 22.

Serdecznie zapraszamy!